PAPA Gruz

Jak można zapłacić za wynajmowany kontener?

Nasza firma dokłada starań, by klienci mogli rozliczyć się za wynajmowany kontener w wygodny dla siebie sposób. Dlatego zarówno przedsiębiorcom, instytucjom użyteczności publicznej, jak i klientom indywidualnym dajemy do wyboru dwie możliwe formy płatności – gotówką lub przedpłatą na konto.

Wybierając płatność gotówką, należy przygotować wcześniej ustaloną sumę i przekazać ją naszemu kierowcy w dniu dostawy pojemnika. Przedpłata na konto oznacza rozliczenie na podstawie wystawionej proformy i w tym przypadku należność trzeba uregulować jeszcze przed dostawą kontenera.

 

Co wpływa na koszt wywozu gruzu lub śmieci w Warszawie i okolicach?

Wszyscy klienci mogą być pewni, że koszty wywozu gruzu lub innych śmieci z Warszawy i okolicznych miejscowości zawsze będą ustalane indywidualnie, ponieważ wpływa na nie kilka  szczegółów. Najważniejsze znaczenie ma to, jakie odpady chcesz pozbyć się z naszą pomocą.

Inny cennik naliczamy za wywóz czystego gruzu (betony, cegły lub ceramiki), a innych za gruz zmieszany, czyli taki, w którym występuje niewielka ilość styropianu, wełny mineralnej, czy nawet opakowań po materiałach remontowo-budowlanych. Innych cen należy spodziewać się za wywóz samych materiałów izolacyjnych, papy, odpadów zielonych, czy nawet mebli.

Jednak to nie wszystko, ponieważ koszt wywozu gruzu lub śmieci zależy także od rodzaju wybranego kontenera i w tym przypadku im większa pojemność, tym ostateczne koszty rosną. Kluczowe znaczenie ma również to, gdzie mamy dostarczyć zamówiony kontener. Innych cen należy spodziewać się za transport pojemnika na Warszawie, a innych, gdy mamy go dostarczyć do Pruszkowa, Piaseczna, Marek lub innych okolicznych miejscowości.

 

Jakie kontenery można wynająć?

W ofercie mamy solidne i jakościowe kontenery, które pozwalają na sprawne i bezpieczne uprzątnięcie odpadów remontowo-budowlanych. Mimo tego warto wiedzieć, że nasze konstrukcje różnią się pod względem pojemności oraz wielkości. Wśród oferowanych produktów mamy kontenery o pojemności od 5 do 15 m3. Najmniejszy kontener to KP5 i jego wymiary wynoszą 3,4 x 1,7x 0,7 m. Do dyspozycji oddajemy również kontener KP7 o wymiarach 3,4 x 1,7 x 1,1 m, czy  kontener KP14 o wymiarach 3,8 x 2,3 x 1,6 m.

 

Jaki kontener wybrać dla siebie?

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybrany pojemnik pozwoli Ci na sprawne uprzątnięcie odpadów, to zawsze miej na uwadze rodzaj prowadzonych prac, czy ilość zebranych śmieci. Dzięki temu unikniesz nadwyżki kosztów, ponieważ zapłacisz za kontener, który faktycznie uda Ci się w całości wypełnić odpadami remontowo-budowlanymi.

Jeśli mimo wszystko wystąpią problemy z wyborem odpowiedniego rozwiązania, to pamiętaj, że nie jesteś zdany sam na siebie. Do swojej dyspozycji masz zawsze naszych pracowników i jeśli podasz im kilka informacji, to wskażą Ci, która konstrukcja może okazać się dla Ciebie najlepsza.

 

Jakich śmieci nie można wrzucać do kontenerów?

W naszych pojemnikach można wywozić gruz oraz inne odpady remontowo-budowlane. Za to zabraniamy wrzucania do nich substancji szkodliwych, chemikaliów, czy fekaliów. Co więcej, nasze kontenery nie są dedykowane do wywozu odpadów medycznych, leków, czy resztek żywności. Jeśli nie będziesz pewny, że zebrane przez Ciebie odpady możesz umieścić w naszym kontenerze, to po prostu się z nami skontaktuj telefonicznie.

 

Czy kontenery można wynająć też poza Warszawą?

Jak najbardziej! Nasza firma stara się zapewnić wsparcie każdemu, kto musi zmierzyć się z wywozem gruzu lub innych odpadów remontowo-budowlanych. Dlatego na nasze wsparcie mogą liczyć nie tylko Warszawiacy, czy firmy i instytucje, które działają na terenie tego miasta, ale również w jej okolicach. Realizujemy zlecenia z Marek, Piaseczna, Pruszkowa i wielu innych miejscowości w obrębie Warszawy.

 

Czy w Warszawie uda się oddać gruz za darmo?

Tak! Do swojej dyspozycji masz Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK), czyli miejsce, gdzie za darmo przyjmowane są odpady przeznaczone do unieszkodliwienia lub odzysku. Musisz jednak wiedzieć, że korzystanie z PSZOK-u ma pewne ograniczenia.

Przede wszystkim jest to punkt dedykowany wyłącznie do mieszkańców Warszawy, więc jeśli zamierzasz z niego skorzystać, to lepiej weź ze sobą stosowne dokumenty. Co więcej, gruz należy dostarczyć we własnym zakresie. Do tego zadania możesz wykorzystać samochód osobowy lub samochód osobowy z przyczepką lekką.

 

Gdzie w Warszawie można oddać za darmo odpady remontowo-budowlanych?

Na terenie Warszawy funkcjonują dwa Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, więc możesz wybrać ten, do którego masz najbliżej. Pierwszy działa na Białołęce, a dokładnie mówiąc przy ulicy Płytowej. Drugi Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych funkcjonuje przy ulicy Zawodzie, a więc na Wilanowie. Punkty są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 11:00-19:00 oraz w sobotę od 9:00 do 17:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, a także z wyjątkiem 24 grudnia (Wigilia) oraz soboty wielkanocnej.